HABERLER

Epson, iki yeni 4K Lazer projeksiyon cihazı ile büyük ekran deneyimini ev kullanıcılarına sundu

EH-LS11000W ve EH-LS12000B, 4K çözünürlük ve lazer ışık kaynağı da dâhil olmak üzere yeni gelişmiş özelliklere sahip
Epson, sürükleyici bir büyük ekran deneyimi arayan film meraklıları ve oyuncular için ideal olan iki yeni en son teknoloji ev sineması projektörünü tanıttı. Epson’ın lazer ışık kaynağı ve 4K çözünürlük sağlayan yeni bir 4K görüntü işleme çipine sahip bu projeksiyon cihazları, yüksek parlaklık, yüksek görüntü kalitesi ve esneklik sağlıyor. Yeni projeksiyon cihazları, üstün ev sineması deneyimi sunuyor ve bu deneyimi film geceleri, yayın, spor etkinlikleri ve oyun için mükemmel hale getiren bir dizi özellikle birlikte geliyor.
Bu güçlü projeksiyon cihazlarının etkileyici ekranları büyük ekran sevenleri mest edecek. 2.500.000:1 değerinde yüksek dinamik kontrast oranı, 4K çözünürlük (8,3 milyon piksel), HDR10+ desteği, 3LCD ve lazer ışık kaynağı ile bir araya gelen son teknoloji gelişmeleri son derece yüksek kaliteli görüntüler sunar. Güçlü lens kaydırma zoom lens ile doğru görüntü elde etmek kolaydır.
Epson’ın 3LCD teknolojisi, “gökkuşağı etkisini” önleyerek kullanıcıların EH-LS12000B’de 2.700 lümenlik ve EH-LS11000W’de 2.500 lümenlik eşit derecede yüksek Beyaz ve Renkli Işık Çıkışı sayesinde canlı renklerin keyfini çıkarmasını sağlar. HDR10+ desteği, daha doğal ve zengin renkler sunarak ekstra detay ve derinliği ortaya çıkarır. Koyu siyahlar sağlayan 2.500.000:1 yüksek kontrast oranı ile gölgelerdeki ayrıntılar oldukça belirgin şekilde seçilebilir. 4K Frame Interpolation, 4K Süper Çözünürlük ve sahneye uyumlu gama düzeltme/otomatik kontrast iyileştirme ile üstün ev-sinema deneyimine ulaşmak artık çok kolay.
120 kare/saniyede 4K’ya kadar oyun oynamanın yanı sıra 20 milisaniyenin altındaki giriş gecikme süreleri, ciddi oyuncuların en yeni nesil oyun konsollarından ve hatta daha ileri teknoloji oyun bilgisayarlarından tam olarak yararlanmasını sağlar.
EH-LS12000B ve EH-LS11000W modellerindeki uzun ömürlü lazer ışık kaynağı, sadece daha az enerji tüketmekle kalmaz, 10 yıla kadar ev eğlencesi sunar¹.
2.1x Optik yakınlaştırma, odaklama ve ±%96,3 dikey ve ±%47,1 yatay lens kaydırma da dâhil olmak üzere, motorlu optikler sayesinde her iki projektör modelinin de kurulumu ve ayarlanması kolaydır. En sevdiğiniz on formatı saklama özelliği sayesinde içeriği doğru en/boy oranında izlemek artık daha basit. Bu projeksiyon cihazları ayrıca Calman renk kalibrasyon yazılımı ile uyumludur.
Epson Europe’un video projeksiyon birimi ürün yönetimi müdürü Paul White şunları söylüyor: “Giderek daha fazla insanın evde birlikte film izleyerek, hatta ailece oyun oynayarak vakit geçirmesiyle bu projeksiyon cihazları, izleme deneyimlerini bir üst düzeye taşımak isteyen herkes için idealdir. Artık daha fazla ev kullanıcısı ev sineması odalarına ve bu projektörlerin sunduğu büyük ekran sinema deneyiminin keyfini çıkabileceği kadar geniş alanlara sahip.”
EH-LS12000B ve EH-LS11000W, xx Ekim 2021’den itibaren satışa sunulacaktır.
Yeni Temel Özellikler:
•  4K çözünürlük (8,3 milyon piksel)
•  2.500.000:1’in üzerinde dinamik kontrast oranı
•  Renk alanı DCI>%85
•  4K Süper çözünürlük
•  4K Frame interpolation
•  Sahneye uyumlu gama düzeltme
•  Anında kapanma
•  Lazer Işık Kaynağı
•  HDMI 2.1 (4K/120Hz)
Projeksiyon cihazı Eco modunda iken her gün beş saat içerik izlemeyi temel alır.